Jediné, co zajišťuje kontakt vozu s vozovkou, jsou pneumatiky, věnujme jim tedy náležitou pozornost. Ustanovení zákona nařizuje mít zimní pneumatiky, kromě úseků, kde je to nařízeno dopravní značkou, v období od 1. listopadu do 31. března, pouze na sněhu a náledí nebo v případě že lze takovou situaci očekávat. Zimní pneumatiky po výměně zkontrolujte, důkladně omyjte a zbavte kamínků a jiných drobných nečistot, uložte je nejlépe na chladném a suchém místě. U nasazených letních pneumatik zkontrolujte správné nahuštění a výšku dezénu. Věnujte pozornost řádnému ošetření disků kol, i litá kola, přestože nekorodují, vyžadují určitou péči.
Při výměně kol je vhodné zkontrolovat i brzdy. Zda někde není například zapadlý kamínek, který může způsobit jejich poškození. Je-li to potřeba, vyměňte brzdové destičky nebo i kotouče.
Přestože při startování při vyšších teplotách nejsou již kladeny tak vysoké nároky na autobaterii, je vhodné ji zkontrolovat a změřit, zvláště je-li starší než 4 roky. Jestliže již nemá dostatečnou kapacitu, vyměňte ji. Proveďte kontrolu veškerého vnějšího i vnitřního osvětlení vozidla.
Sníh, led a posypový materiál mohl v zimě napáchat škody na stěračích, zkontrolujte je, případně jejich poškozené gumové části vyměňte. Oceníte to pak při prudkých deštích.
Pro zajištění správného chodu motoru zkontrolujte hladinu oleje v motoru, končí-li interval, stanovený pro jeho výměnu, olej a olejový filtr vyměňte. V opačném případě může dojít ke zvýšení spotřeby paliva, ale i k nevratnému poškození motoru. Zkontrolujte, podle potřeby vyměňte další provozní kapaliny, hlavně brzdovou a chladicí kapalinu.
Pro lepší pocit z jízdy je dobré provést důkladné umytí vozu nejen zvenku, ale řádně jej vyčistit i v interiéru. Lak karoserie je vhodné navoskovat a plastové součásti ošetřit vhodným přípravkem ten ji vrátí lesk a interiér provoní. Občas je vhodné provést kontrolu platnosti zelené karty a technické kontroly.