Objevili jste na půdě po babičce nějaký prastarý kousek nábytku? V tom případě ho ani náhodou nevyhazujte, neboť vám ještě může skvěle posloužit!
Všichni víme, jak je dnes drahý kvalitní nábytek. Tím spíše bychom se měli zamyslet nad tím, co podnikneme s tím starým, který v našich domech ještě zbývá. Odvézt ho do sběrného dvora je sice také jedna z možností, ovšem byla by to věčná škoda. Dříve byl totiž každý kus nábytku maximálně kvalitní – vždyť důkazem toho je, že se u vás dochoval až do dnešních let.
Zatímco dnes můžete volit mezi levným a drahým nábytkem, mezi nábytkem z masivního dřeva anebo dřevotřísky, tak dříve byla taková volba jednodušší – ať už jste si zvolili levnější anebo dražší kus nábytku, vždy byl zhotoven poctivou řemeslnou prací z kvalitního dřeva. A lišilo se zpravidla jen zdobení a propracovanost detailů. A to je jeden velký důvod proto, proč je lepší si takový nábytek ponechat než jej vyhodit.
Jasné je, že jistě nebude mít chuť podobný nábytek doma vystavovat jen proto, že je to památka po babičce, i když ve značně ošuntělém stavu. Nicméně pokud jste alespoň trochu zruční, tak takovému kousku můžete vlastnoručně vdechnout nový život. Anebo jej případně můžete svěřit šikovnému řemeslníkovi, který jej oživí podle vašeho přání.
Každopádně mnoho kusů nábytku se dá restaurovat svépomocí. Pokud jde například o jednoduché křeslo anebo židli, postačí, když dřevo obrousíte a znovu nalakujete anebo přetřete barvou, sedáky a opěrky můžete znovu očalounit – rovněž svépomocí anebo na zakázku.
Když se rozhodnete do čalounění pustit ve své vlastní režii, budete potřebovat kvalitní čalounické látky, vhodný molitan pro vyplnění měkkých částí sedáku a opěrek, pevní nitě či jiný čalounický materiál. To vše můžete pohodlně nakoupit z domova na internetu, aniž byste se připravili o tu nejlepší kvalitu a skvělý výběr.