Lidé, kteří intenzivně pracují, mohou velmi jednoduše přijít k nějakému úrazu. Pokud je to i váš případ, možná vás zajímá, kde můžete získat cenné rady pro případ jednání se svým zaměstnavatelem. Nikomu se totiž nechce platit mnohdy velmi tučné pojistné, a proto je dobré vědět, jaká práva a naopak povinnosti v této oblasti máte. Nejdříve by si však měl každý zaměstnanec uvědomit, jaké jsou jeho povinnosti. Především jde o povinnost nahlásit každý pracovní úraz, a to třeba i pouhé říznutí do prstu o papír v kanceláři. I z takové nehody se může stát velmi vážný stav, a to například kvůli infekci v ráně. Není proto dobré tuto situaci podceňovat, a veškeré příhody ihned hlásit. Nyní se tedy dostáváme k případu, kdy je všechno nahlášené a jedná se o tom, jaká bude výše odškodného, takzvané bolestné.
Odborné poradenství přijde vhod
Abyste mohli mít jistotu toho, že dostanete za své trápení, co možná nejvyšší odškodnění, je dobré postupovat podle určitého plánu. Rozhodně nemůžete očekávat, že váš zaměstnavatel se bude snažit vyřešit situaci tak, abyste z toho vyšli nejlépe vy. Vždy je zde určitý předpoklad toho, že každý chce pro sebe to nejlepší. To ostatně zjišťují i odborníci, kteří se snaží svým klientům pomáhat, ať už jde o poradenství nebo aktivní jednání prostřednictvím nestranných soudních znalců, kteří se zabývají samotnými úrazy.
Zjistit totiž přesnou výši bolestného je někdy velmi složité. Od toho tu jsou specialisté, kteří ve své poradně https://www.poradnaodskodneni.cz/bolestne-po-pracovnim-urazu/ mohou velmi efektivně zjistit, jak jste na tom vy se svou situací.
Zajímavým bodem je i to, jaké jsou povinnost samotného zaměstnavatele, podle kterých se určuje samotné odškodné:
– Náhrada za ztrátu na výdělku
– Náhrada za věcnou škodu
– Náhrada účelně vynaložených nákladů spojených s léčením
– Náhrada za bolest a ztížení společenského uplatnění