Spoustu žen trápí jemné vlasy. Není divu. Přesto, že budete mít stejný počet vlasů jako vaše sousedka, pokud budou jemné, bude to vypadat, že jich je jen polovina.
· Jemné vlasy jsou i náchylné k lámání a třepení.
· Trpí v létě i v zimě.
· V létě jim neprospívá sluneční záření a v zimě jim vadí ústřední topení.
· Snadno se vysuší a také se snadno mastí.
Jsou s nimi prostě potíže. Mají vůbec nějaké pozitivní stránky? Určitě ano. Jejich nositelky nemusejí používat žehličku na vlasy, protože se většinou nekroutí. Jemné vlasy se ani přes noc nepřeleží a v drdolech vypadají velice hezky. O jemné vlasy musí jejich majitelka pečovat trochu více, aby nedocházelo k jejich poškození a vypadaly co nejlépe. Rozhodně by se měly používat pečující i stylingové přípravky, které jsou přímo určené pro jemné vlasy.
– Jestliže se rozhodnete dodat jim objem, pak volte speciální spreje, které se nanášejí ke kořínkům, kde vlasy zvednou.
– Výživné masky na vlasy se nanášejí vždy jen do délek a ke koncům.
– Pokud by se nanášely ke kořínkům, vlasy by zbytečně plihly.
Jaký účes zvolit?
Každá zkušená kadeřnice vám potvrdí, že jemným vlasům sluší většinou kratší účesy. Pokud přeci jen chcete mít delší vlasy, pak se doporučuje jednotná délka nebo sestříhání v delších vrstvách. Rozhodně jsou nevhodné vrstvené sestřihy, které by ještě opticky upozornily na malý objem vlasů.
· Výhrou nemusejí být ani vlasy, které jsou husté.
Takové vlasy mohou vypadat trochu neupraveně, ať se jejich majitelka snaží sebevíce. Jejich výhodou je to, že je můžete zapnout do ohonu, který bude krásně bohatý. Na silné vlasy je dobré používat kondicionér, který vlasy zkrotí a nebude takový problém s rozčesáváním. I silných vlasů platí přesný opak, co platilo o vlasech jemných. Čím delší, tím snazší úprava. Vlasy svou vlastní vahou klesnou a nebudou tak objemné.